Gabinet podologiczny FT Medic
Bielsko - Biała - Kilka słów o gabinecie

 

FT Medic

to gabinet podologiczny w Bielsku - Białej zlokalizowany przy ul. Zajazdowej 5 (na terenie kliniki Juwena), zajmujący się diagnozą oraz leczeniem zmian znajdujących się w obrębie stóp.
Świadczymy kompleksowe usługi podologiczne, dzięki którym odzyskają Państwo komfort chodzenia.


Nasz gabinet posiada najwyższej klasy urządzenia, które ułatwiają przebieg zabiegu, a także pozwalają pacjentowi na relaks. Dbając o bezpieczeństwo oraz komfort pacjentów, posiadamy fotel podologiczny dostosowany dla osób z nadwagą, starszych, niepełnosprawnych.

Posiadając wiedzę, iż stopy to podpora całego ciała. Ich struktura oraz budowa przystosowana jest do zmieniających się ciągle warunków podłoża. Dzięki swojej skomplikowanej budowie amortyzuje wstrząsy, ochrania kręgosłup, a nawet narządy wewnętrzne. Za prawidłową pracę stóp odpowiada wiele czynników tj.: budowa sklepienia składająca się z łuków poprzecznych oraz podłużnych. Niestety niewiele osób może pochwalić się stopą „idealną”.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu niesiemy pomoc osobom, które odczuwają dolegliwości w obrębie stóp. Pamiętajmy, iż problemy ze stopami mogą dotyczyć każdej osoby niezależnie od wieku.

Gabinet Przyjazny Dzieciom

Przystosowaliśmy naszą ofertę specjalnie z myślą o dzieciach. Zadbaliśmy o to aby nasi Najmłodsi Pacjenci nie mieli powodu do strachu. Dbamy również o to aby zapewnić im komfort psychiczny.

Uczymy dzieci prawidłowego skracania paznokci oraz dbania o stopy.

Bardzo nam zależy na profilaktyce, która pozwoli uniknąć chorób stóp tj.: wrastanie paznokci, brodawki wirusowe, grzybice skóry oraz paznokci. Dlatego podczas każdej wizyty w gabinecie edukujemy jak prawidłowo skracać paznokcie, a także pokazujemy jak osuszać stopy po wizycie np. na basenie.

Dysponujemy narzędziami małych rozmiarów, dedykowanymi dla Małych Pacjentów, które nie powinny wzbudzać strachu podczas wizyty. Każde Dziecko po wizycie otrzyma drobny upominek, który mamy nadzieje wywoła miłe skojarzenia z naszym gabinetem.
 
 

Stawiamy na bezpieczeństwo

Praca w gabinecie podologicznym wymaga wiedzy i odpowiedzialności za higienę i bezpieczeństwo pacjentów oraz własne. Ryzyko zakażenia patogenami tj. wirusowymi, bakteryjnymi, grzybowymi jest bardzo duże, dlatego w naszym gabinecie obowiązuje szczególny reżim sanitarny. Narzędzia musza być zdezynfekowane w myjni ultradźwiękowej, a następnie sterylizowane. Prawidłowa sterylizacja jest kluczowa dla przeprowadzenia bezpiecznego zabiegu.

FT Medic to gabinet który dysponuje własnym autoklawem medycznym do pełnej sterylizacji narzędzi. Dzięki temu nasi pacjenci mogą czuć się bezpiecznie.

Preparaty i kosmetyki do domowej pielęgnacji

W Gabinecie FT Medic mogą Państwo liczyć na profesjonalna poradę w doborze preparatu do domowej pielęgnacji stóp. Preparaty które możecie znaleźć w gabinecie FT Medic są wyselekcjonowane z pośród wielu pojawiających się na rynku podologicznym. Każdy produkt który wprowadziliśmy do sprzedaży jest przez nas osobiście testowany. Dlatego możemy podzielić się z Wami odczuciami podczas stosowania ale także ich wydajnością.

Znajdziecie u nas wiodące marki preparatów podologicznych m.in.: AArkada, Pedibaehr, Podopharm, Alba oraz Prontoman.